Mă declar mulțumit pe acest subiect!

Cum? Adică adio frustrări pe acest subiect? N-are cum să fie atât de simplu…

De mai multe ori pe zi suntem puși în fața unei alegeri: suntem mulțumiți sau preferăm să fim frustrați de situația X? Sunt convins că, dacă am putea alege conștient, am îmbrățișa cu toții mulțumirea. Mă rog, mai puțin cei care și-au făcut din nemulțumire un mod de viață, din care nu vor, cu niciun chip, să iasă.

În realitate, inconștientul nostru dă tonul emoțiilor. Suntem ființe emoționale, chiar compulsive în anumite situații. Atunci când cumpărăm ceva care nu ne trebuie, când ne certăm cu oameni apropiați, pe care îi iubim, când decidem să plecăm dintr-o situație care nu ne convine, eventual trântind ușa, ca formă de „ultim protest”. Și altele. Vorba românească „mi s-a pus pata…” spune multe.

Vestea bună este că avem capacitatea de a ne depăși, de cele mai multe ori, emoțiile negative. Inconștientul nostru este, până la urmă, o parte din noi. Și nu oricare, ci una care ne dorește numai bine. Iar atunci când simțim o emoție negativă, acesta este un semnal că a venit timpul să schimbăm ceva în noi. Inconștientul nostru ne trage de mânecă. Oare suntem dispuși să acceptăm acest semnal, semn al nevoii imperioase de schimbare?

Viața noastră se bazează pe negocieri: cu clienții, cu partenerii de afaceri sau de viață, cu șefii, cu colegii și, mai important, cu noi înșine! Din acest motiv, managementul satisfacției personale este între primele lucruri despre care discutăm la programul de training „Negociere și Business Essentials” de la NOD Makerspace.

Deși este un training de negociere comercială, tot ceea ce afli aici poate fi folosit (nu împotriva ta, ci pentru tine) în viața de zi cu zi. Așa că vă invit să ne antrenăm împreună, pentru a atinge maximul performanțelor proprii!

Photo by Peter Lloyd on Unsplash